Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. Przecież skupia wokół siebie dużo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie z nich są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny nas gonią. Choć naturalnie wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, w szczególności wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, a więc niby zamożnego kraju, który jednakże ma duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Comments are closed.